It's a language
נחל נקרות הוא אחד הגדולים בנחלי הנגב. נצעד בקניון הנחל נכנס לביקור ב"מערת נקרות". מערה זו נוצרה כתוצאה מהתחתרות מי השטפונות בבסיס המצוק, והיא צרה וארוכה.שם כמובן נערוך את הפסקת הקפה המפורסמת(מוזמנים להביא כיבוד…)
נמשיך דרך פרסת נקרות , ניראה בולדרים ענקיים וצוקיו המדהימים של הנחל. לאחר ההליכה נגיע אל שער רמון בו ניראה כיצד נחל רמון אשר מנקז את המכתש פורץ את שכבות הסלע וחובר אל נחל נקרות.
נמשיך משער רמון לעבר הר סהרונים נעלה להר ונשקיף על המכתש הענק,נרד בזהירות
ונגיע אל עין סהרונים בו נמצא צמחיית נחלים רבה כמו קנה וסמר. עין סהרונים-מעין שכבה קטן הניזון ממי התהום הגבוהים שבאיזור ומושפע מאד מהשטפונות . בהחלט מקור המים חשוב במכתש רמון, בקרבתו יש סיכוי טוב לפגוש יעלים וחיות בר נוספות.
מעין סהרונים נמשיך לעבר מצד סהרונים .המצד הוא מצודה נבטית על דרך הבשמים, בלב מכתש רמון, הקרויה על שם שיח הסהרונים הגדל על מצוקיו. המצודה היא מבנה מרובע שאורך כל אחת מצלעותיה הוא 42 מטר. בליבה חצר מרכזית המוקפת בחדרי מלאכה, מרחצאות ובתנור.
מיקומו של המצד נבחר בשל קרבתו למעיין עין סהרונים, וככל הנראה היה פעיל בין המאות הראשונה והשלישית. ממצאים מחפירה ארכאולוגית שנערכה במקום מצביעים על שכבות אפר ולפיכך כנראה על שריפה שפגעה קשות במקום.
כאן למעשה מסתיים טיולנו השבת.
טיול מיוחד ושונה עם הרבה אטרקציות, חוויות ,טבע,מדבר,היסטוריה,והמון נוף….
בשלש מילים: "יופי, טבע ושלווה"., כך מסתכם בשורה אחת טיולנו השבת.
**הטיול ברמת קושי למיטיבי לכת אוהבי לכת בינוני.!!!**
אורך המסלול כ 12 ק"מ של כיף
סרטון קצר על האזור בו נטייל :
https://www.youtube.com/watch?v=VOZKEPbvmaw
:
אז….לא לשכוח מצלמה ,כובע ,מים,אוכל לכל היום, נעלי הרים (נעלי הליכה טובות להליכת שטח), לא מתפשרים בנושא בטיחות! החיים שלכם יקרים לנו !!!
אנא הרשמו ואל תחכו לרגע האחרון ! והכי חשוב תביאו הרבה מטעמים לחלוק עם החברים
תחנות הסעה :
5.00 עין המפרץ:
5.02 קריון:
5.05 צומת צבר :
5.10 צומת הצריף :
5.15 צומת ק.אתא
5.20 לב המפרץ :
5.30 מסעדת מקסים בתחנת האוטובוס :
5.50 צומת גבעת אולגה :
6.00 צומת נתניה :
6.15 צומת כפר שמריהו :
6.20 סינמה סיטי גלילות בתחנה לכיוון דרום :
6.30 תחנת רכבת ארלוזורוב ליד הירידה לכביש אילון דרום :
6.45 חניון מכבי רחוב גולדה מאיר 21 ראשון לציון :
7.00 גשר יבנה בתחנת האוטובוס :
7.15 גבעת ואשינגטון בתחנת האוטובוס :
7.25 צומת ראם :
8.00 צומת דבירה הפסקת בוקר
מחיר הטיול 170 ש"ח
המחיר כולל
כללי בטיחות
3 ליטר מים חובה
נעלי הליכה ( לא ספורט )
כיסוי ראש
קרם הגנה
פנס (מומלץ פנס ראש )
במידה ועזבת את המסלול לכל מטרה שהיא משאירים את התרמיל על המסלול
לרשותך 4 אנשי צוות עם מכשירי קשר בכל שאלה ניתן לפנות ולקבל תשובה
לכל אורך הטיול יהיה מאסף , אף לא אחד נשאר מאחור .
חל איסור לעקוף את מוביל הקבוצה ,
כל מטייל אשר עוקף את מוביל הקבוצה או נשאר מאחור המאסף לא חלה עליו אחריות שילוחית והינו אחראי על עצמו
נא ראו את הנופים דרך עינכם ולא דרך עין המצלמה, חייכם ובריאותכם חשובים לנו !!!
נא להכניס לזיכרון הפון 054-2233888 איציק
אתר מונגש
אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.
סייגי נגישות
למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר
רכיב נגישות
באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.
נשמח לעזור!